Merhaba, Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
 • Uşak İrem AYYILDIZ Psikolojik Danışmanlık Merkezi

Blog

Ekim 19, 2021

Uşak Psikolog – Uşak Psikolojik Danışmanlık Hizmetleri

Uşak’ta çalışmalarına devam eden Psikolog İrem Ayyıldız, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Psikoloji lisans bölümünü İngilizce okuyarak başarıyla tamamlamıştır. 2020 yılında öğrenimini tamamlayan psikolog İrem Ayyıldız, stajını Uşak Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde yaparak alanda deneyim kazanmaya başlamıştır. Daha sonra rehabilitasyon merkezlerinde de gönüllü olarak staj çalışmalarına devam eden İrem Ayyıldız, alanda tecrübe edinmeye devam etmiştir.

Tüm bunların yanında Aile Danışmanlığı eğitimi alarak, Aile Danışmanlığı sertifikası almaya hak kazanmış, bu alanda çalışma yetkisine sahip olmuştur. Ayrıca Prof. Dr. Ebru Şalcıoğlu ile Davranış Araştırmaları ve Terapileri Merkezi’nde Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimi alarak, alanda kullanılan teknik ve yöntemler konusunda kendisini geliştirmiştir.

Psikoloji alanında ölçme ve değerlendirmelerde kullanılan testlerden, Minnesota çok yönlü kişilik envanteri, çocuk değerlendirme ve dikkat testleri (Frostig Gelişimsel Görsel Algı Testi, Metrapolitan Okul Olgunluğu Testi, Goodenough-Harris Bir İnsan Çiz Testi, Görsel Algı Testi, Porteus Labirent Testi, Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi, Frankfurter Dikkat Testi, Bender Gestalt Görsel Motor Algı Testi, Gesell Gelişim Figürleri Testi, Ankara Gelişim Tarama Envanteri)  gibi pek çok testi uygulayabilecek donanım ve tecrübeye sahip olup, bu testleri danışanlarına uygulayabilmektedir. Aldığı eğitimlerden sonra Uşak’ta çalışmalarına devam etmektedir.

 

Psikolog İrem Ayyıldız’ın uzmanlık alanları arasında; kaygı bozuklukları, obsesif kompulsif bozukluk, sınav kaygıları, ilişki sorunları, aile içi problemler, stres bozukluğu, sosyal fobi bulunmaktadır. Uşak psikolog arayışında olanlar, bireysel danışmanlık, çocuk ve ergen danışmanlığı gibi konularda Psikolog İrem Ayyıldız’a başvuruda bulunabilirler.

 

Danışma ve sorularınız için bilgi@psikologiremayyildiz.com adresine mail atarak ulaşabilirsiniz ya da 0(553) 784 6464 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

 

Uşak Psikolog Hizmetleri
Uşak Psikolog Hizmetleri

 

Uşak Psikolog İrem Ayyıldız’ın Danışman Olarak Hizmet Verdiği Konular

Psikolog İrem Ayyıldız, aşağıdaki konularda danışmanlık hizmeti vermektedir:

 

 • Kaygı Bozuklukları: Diğer bir adıyla anksiyete, sürekli ve yoğun bir şekilde endişe duyma ve korku içinde olma hali olarak tanımlanabilir. Kişinin sürekli ve yoğun bir şekilde endişeli, korkulu ve panik haline hissetmesi, günlük hayatının işleyişini olumsuz yönde etkileyebilir. Kaygı bozuklukları kendi içinde farklılaşmaktadır. Sosyal kaygı, ayrılık kaygısı, genel kaygı, fobiler, panik bozukluk gibi alt başlıklara ayrılmaktadır. Toplum içerisinde oldukça sık rastlanan kaygı bozuklukları, kişilerin başka konularla ilgili de sorun yaşamalarına sebep olmakta ve kişinin yaşantısını etkilemektedir. Kaygı bozuklukları, hiçbir şey yapılmadığında, ilerleyen süreçlerde daha kötüye gidebilmekte, kişinin hayatını oldukça zorlaştırabilmektedir. Bu duygularla başa çıkmakta zorlanan kişiler, bu sorunun üstesinden gelmek için profesyonel destek almak için Uşak Psikolog İrem Ayyıldız’a başvurabilir. 

 

 • Obsesif Kompulsif Bozukluk (OKB): Kişilerin sürekli tekrar eden düşünceleri olmasına obsesyon, bu düşünceler sonucu kendini rahatlatmak için sergilediği tekrar edici davranışlara ise kompulsiyon adı verilmektedir. Obsesif kompulsif bozukluğu görülen kişiler, genellikle düşüncelerini ve bunun sonucu sergiledikleri davranışları kontrol etmekte oldukça güçlük yaşarlar. Kişiler, düşüncelerinin sonucunda gerilip kaygı duymaya başladıklarında ve strese girdiklerinde, tekrarladıkları davranışların yapılması bir zorunluluk gibi hissedilmektedir. O davranış ya da eylem yerine getirilemediğinde rahatsızlık boyutu daha çok artmaktadır. Bu nedenle obsesif kompulsif bozukluk, görmezden gelinecek bir durum değildir. Günümüzde oldukça yaygın bir şekilde karşımıza çıkan bu bozukluk, hem kişiyi hem de çevresindekileri zor bir duruma sokabilmektedir Bu durum, kişinin gündelik hayatını olumsuz bir şekilde etkilemektedir. Ayrıca obsesif kompulsif bozukluğa sahip olan kişiler, iş ve sosyal hayatlarında da sürekli sıkıntı yaşayabilirler. Bu düşünce ve davranışlarla başa çıkmak bir hayli zor olduğundan, kişilerin yardım alması önemli bir yerde durmaktadır. Siz de bu problemleri yaşıyorsanız Uşak Psikolog İrem Ayyıldız’dan destek alabilirsiniz.

 

 • Sınav Kaygıları: Bu kaygı türü öğrencinin başarısının düşmesine ve girdiği sınavlarda, gerekli bilgilere sahip olmasına rağmen bu bilgileri kullanmamasına neden olan bir kaygı türüdür. Kişinin ve çevresinin sınava yüklediği anlam, sınavın sonucuna dair geliştirilen beklentiler, kaybetme ve kazanma arasında kurulan düşünceler, bu kaygının yaratılmasında etkili olmaktadır. Sınav kaygısına sahip olan öğrenciler, potansiyellerinin çok daha altında bir performans gösterir, kaygılı olma hali verimliliği düşürmektedir. Dikkat dağınıklığı, çalışmayı erteleme, derslerden kaçma, fiziksel olarak yakınmalar (ağrı, bulantı, uykusuzluk gibi), uyku ve yeme problemleri gibi belirtiler, sınav kaygısına işaret edebilmektedir. Bu gibi durumlarda Uşak Psikolog İrem Ayyıldız’dan randevu alarak, problemin çözümü için danışabilirsiniz.

 

 • İlişki Sorunları: İlişki içerisinde yaşanan iletişim sorunları, çatışmalar, cinsel problemler gibi konular, pek çok kişinin yaşayabileceği türden ilişki problemleridir. Bu tarz durumlarda kişinin kendisini ve problemleri doğru bir şekilde tanımlayabilmesi ve sorunlara yönelik çözüm üretmesi önem taşımaktadır. Gündelik hayat içerisinde sıklıkla karşılaşabileceğimiz bu problemlerin çözümü için, ilişkiler konusunda çalışan danışmanlardan yardım almak, hayatı kolaylaştıracaktır. Danışmanlık süreci içerisinde bireyler, yaşadıkları sorunları tanımlama beceresi kazanmakta ve onlara çözüm bulmakta kendilerini geliştirirler. İlişkilerini yeniden yapılandırabilir ve sağlıklı iletişim kurmanın yollarını birlikte keşfedebilirler. Bu konuyla ilgili bir profesyonele danışmak için İrem Ayyıldız’a başvurabilirsiniz.

 

 • Sosyal Fobi: Sosyal fobi, kişilerin sosyal ortamlarda gergin olmalarına, kaygı yaşamalarına, utanç gibi duygular hissetmelerine neden olmaktadır. Bu duygular, bireylerin sosyal, iş ve okul yaşantılarına olumsuz bir şekilde yansımaktadır. Sosyal fobisi olan bireyler, kendilerini sosyal alanlarda, çok tanımadıkları kişilerin yanında rahatsız ve güvensiz hissedebilirler. Bu tür alanlarda bulunmak, sosyal fobisi olanlar için katlanılmaz olarak tanımlanabilir. Bu durum, kişinin diğer insanlarla olan etkileşimi doğrudan etkilemektedir. Kişi birçok alanda kaygı duymakta ve bu duyguyla başa çıkmakta güçlük yaşayabilmektedir. Gündelik işleyişin bozulabilmesine, kişinin yalnızlaşmasına ve bireyin hayat kalitesinin düşmesine yol açan sosyal fobi, yardım alınarak üstesinden gelinebilecek bir durumdur. Sosyal fobi konusunda profesyonel bir destek almak için Uşak Psikolog İrem Ayyıldız’a danışabilirsiniz.

 

 • Stres Bozukluğu: Stres bozukluğu, kişiyi derinden sarsan, travmatik olay ya da olaylar sonrasında ortaya çıkmaktadır. Kişiler yaşadıkları travmatik olay sonrasında, daha tedirgin, aşırı ürkek ve kaygılı olabilmekte, kendilerini çökkün ve çaresiz hissedebilmektedir. Bu ruh hali içerisinde olmak, bir takım işlevsel problemleri beraberinde getirmekte, günlük işleyişi bozabilmektedir. Özellikle travma sonrası stres bozukluğu yaşayan kişiler, bir profesyonelden yardım alarak, bu süreci daha sağlıklı bir şekilde atlatabilirler. Bunun için Uşak Psikolog İrem Ayyıldız’dan destek talep edebilirsiniz.

 

 • Çocuk ve Ergen Danışmanlığı: Çocuk ve ergen danışmanlığı, yaşa ve yaşın getirdiği problemlere özgü olarak çalışan bir alt disiplindir. Çocuklukta ve ergenlikte yaşanan sorunlar ve problemlerin kişiyi etkilemesi, yetişkinlerden farklı olmaktadır. Ayrıca çocuk ve ergenlerle yapılacak çalışmalarda, yetişkinler için kullanılanlardan farklı test ve yöntemler uygulanmaktadır. Yine danışmanın, çocuk ve ergenlerle kuracağı diyalog ve iletişim biçimleri, yetişkinlerle kurulandan oldukça farklıdır. Bu nedenle, bu alana özgü bir eğitim almış ve deneyim edinmiş danışmanları tercih etmek gerekmektedir. Bu konuda yetkin olan psikolog İrem Ayyıldız’ı tercih etmek, çocuklarınız için yerinde bir karar olacaktır.

 

 • Bireysel Danışmanlık: Gündelik hayat içerisinde pek çok problemle karşı karşıya kalan kişiler, problemleri tek başına çözmekte zorluk yaşayabilmektedir. Bu zorluklarla baş etmek her zaman kolay olmayabilir ve kişiler bir profesyonelden destek almaya ihtiyaç duyabilmektedirler. Stres yönetiminden, ilişki problemlerine, travmalardan depresyona, çeşitli tür kaygılardan, öz güven sorunlarına kadar birçok konuda bireysel danışmanlık alınabilir. Bireysel danışmanlık hizmeti almak, kişinin problemlerini çözme becerisi arttırabileceği gibi, bireyin güçlenmesini de sağlamaktadır. Ayrıca kişi, bireysel danışmanlık alarak yaşam kalitesini de arttırabilmektedir. Siz de bireysel danışmanlık hizmeti almayı düşünüyorsanız, bu konuda profesyonel olarak danışmanlık hizmeti sunan Uşak Psikolog İrem Ayyıldız’a başvuruda bulunabilirsiniz.

 

Siz de yukarıda saydığımız konularla ilgili problemler yaşıyor ve danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyuyorsanız hemen 0(553) 784 6464 numaralı telefondan randevu alabilirsiniz.

Psikolog İrem Ayyıldız’ın ofisi İsmet Paşa Caddesi Mavi Plaza 3. Katındadır.

Psikolog İrem Ayyıldız Uşak
Psikolog İrem Ayyıldız Uşak
Uşak Psikolog İrem Ayyıldız Ofisi
Uşak Psikolog İrem Ayyıldız Ofisi
Uşak Özel Psikolog İrem Ayyıldız
Uşak Özel Psikolog İrem Ayyıldız

Yorumlar

 1. Rümeysa Can diyor: 3:53 am'de Ekim 21, 2021

  Uşak’ta Psikolog İrem Ayyıldız gerçekten çok harika bir ofis açmış, sosyal medyadan takip ediyordum, kendisi ile iletişim kurduğumda ön görüşme yaptık ve benden hiç bir ücret talep etmedi, çok teşekkür ediyorum.

 2. Hamide Güler diyor: 11:18 am'de Ekim 21, 2021

  Uşak’ta psikolog İrem Ayyıldız hanımefendi ile tanıştığım günden beri gerçekten üzerimden bir yük kalkmış gibi, rahat ve stressiz bir yaşam sürüyorum, kendisine çok teşekkür ederim.

 3. Can Mert Efe diyor: 11:39 am'de Ekim 21, 2021

  İrem hanım gerçekten işinde çok iyi bir kişi, gönül rahatlığı ile kendisine ulaşabilirsiniz. Uşak’ta böyle bir psikolog olması gerçekten çok güzel.

 4. Merve Tancı diyor: 1:10 pm'de Aralık 11, 2021

  İrem hanım işinde son derece profesyonel, güven veren, yol gösteren ve sevgi dolu bir insan, kesinlikle öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacaktır.

You may use these <abbr title="HyperText Markup Language">html</abbr> tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*